خانه / اخبار ایران و جهان / خبرهای داغ / طوفان خورشیدی و قطع شدن اینترنت در جهان در ماه های آینده

طوفان خورشیدی و قطع شدن اینترنت در جهان در ماه های آینده

دانشمندان معتقدند طوفان خورشیدی بعدی که در منظومه شمسی رخ دهد موجب قطعی گسترده اینترنت در کره زمین می‌شود.

 

دانشمندان معتقدند طوفان خورشیدی بعدی که در منظومه شمسی رخ دهد موجب قطعی گسترده اینترنت در کره زمین می‌شود.

دانشمندان مدت‌هاست در وقوع طوفان‌های خورشیدی در منظومه شمسی و تأثیرات مخرب آن بر سیاره‌های این منظومه ابراز نگرانی کردند ولی حالا تحقیقات جدید نشان می‌دهد طوفان‌های خورشیدی می‌تواند آسیب جدی به زیرساخت‌های الکترونیکی زمین وارد ساخته و در مدت کوتاهی موجب قطعی گسترده اینترنت شود.

طبق بررسی‌های انجام شده در حال حاضر اتصال اینترنت در قاره‌های مختلف از طریق هزاران کیلومتر کابل‌های زیر دریایی برقرار می‌شود و در صورتی که شعله‌های ناشی از طوفان خورشیدی به زمین برسد آسیب شدیدی به این کابل‌ها وارد شده و عملاً شبکه اینترنت در جهان قطع می‌شود. عبدو جیوتی استاد دانشگاه کالیفرنیا بیان کرد: «شیوع بیماری کرونا به خوبی نشان داد که انسان‌ها تا چه حد در برابر حوادث غیرمترقبه آسیب‌پذیر هستند. هم اکنون هیچ زیرساختی برای مقابله با طوفان‌های خورشیدی در زمین وجود ندارد و کابل‌هایی که از عمق دریاها کشیده شده‌اند نمی‌تواند در برابر این طوفان‌ها مقاومت کند.»

کره زمین دائماً به وسیله بادهای خورشیدی بمباران می‌شود و آنچه انسان‌ها را از خطرات این بادها محافظت می‌کند میدان مغناطیسی زمین است. اگر تغییری در میدان مغناطیسی زمین ایجاد شود به سرعت زندگی جانداران در این سیاره در خطر قرار گرفته و میلیون‌ها گونه گیاهی از بین می‌روند. در صورت برخورد طوفان خورشیدی با زمین انسان‌ها تنها سیزده ساعت برای برقرار نگه‌داشتن ارتباطات شبکه اینترنت وقت خواهند داشت.

{ مطالب و خبرهای این سایت توسط نرم افزار از سایت های معتبر ایرانی گرداوری میشود.اگر اطلاعاتی در این صفحه به اشتباه وارد شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا حذف یا اصلاح شود }

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *