خانه / اخبار ایران و جهان / خبرهای داغ / عکس‌های لو رفته از «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان جنجال ساز شد

عکس‌های لو رفته از «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان جنجال ساز شد

عکس‌های لو رفته از «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان، زمانی که ساکن لندن بود. نام اصلی او عبدالغفار است.

 

عکس‌های لو رفته از «ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان، زمانی که ساکن لندن بود. نام اصلی او عبدالغفار است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از جمهور، ذبیح الله مجاهد سخنگوی طالبان که پس از ورود این گروه به کابل، برای اولین بار در انظار عمومی ظاهر شد، می‌گوید طی ۲۰ سال گذشته در کابل زندگی کرده است.

او در مصاحبه با یک روزنامه پاکستانی گفته است که آمریکا و دولت قبلی افغانستان فکر می‌کردند که ذبیح الله مجاهد یک نام خیالی است و یک نفر نه بلکه چند نفر این نقش را بازی می‌کنند.

به گفته او، همین نام خیالی به او بسیار کمک کرده که در کابل زندگی کند و به گوشه و کنار کشور برود.

مجاهد همچنین گفت که نیروهای آمریکایی به خاطر ردیابی او، به مردم پول پرداخت کرده و صدها بار در آرزوی بازداشت او، عملیات راه اندازی کرده اند حال آنکه هر بار در رسیدن به مقصود خود ناکام ماندند.

سخنگوی ارشد طالبان همچنین درباره اینکه آیا ذبیح الله مجاهد نام اصلی وی است، گفت: ذبیح الله نام اصلی من است و مجاهد عنوانی است که رهبران از آن برای صدا کردن من استفاده می‌کنند.

به گفته وی، او به دور از تلاش برای تغییر آن، به نامی که رهبران برای او انتخاب کردند علاقمند است.

ذبیح الله در رابطه با تاثیر کار با طالبان بر زندگی شخصی‌اش گفت که سعی کرده تا آنجا که ممکن است از فشار رهایی پیدا کند اما به دلیل ماهیت این شغل، مواقعی پیش آمده تا به اندازه کافی غذا یا خواب نداشته و به صورت شبانه روزی برای اطلاع رسانی با فرماندهان ارشد در رابطه بوده است.

وی در پایان گفت: ملا محمد عمر، بنیانگذار طالبان را ندیده ام، اما ملا اختر محمدمنصور و ملا هبت‌الله آخوند زاده را از نزدیک ملاقات کرده ام.

{ مطالب و خبرهای این سایت توسط نرم افزار از سایت های معتبر ایرانی گرداوری میشود.اگر اطلاعاتی در این صفحه به اشتباه وارد شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا حذف یا اصلاح شود }

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *