خانه / بهداشت و سلامت / همه چیز درباره واکسن آسترازنکا + واکسن کرونای بریتانیا

همه چیز درباره واکسن آسترازنکا + واکسن کرونای بریتانیا

شرکت داروسازی «آسترازنکا» در بریتانیا اعلام کرد که به دنبال تحقیقات تکمیلی به «فرمول پیروزمند» برای تهیه واکسن بیماری همه گیر «کووید ۱۹» دست یافته است.

 

بادبادک ها –  به نقل از رسانه فارسی زبان؛ شرکت داروسازی «آسترازنکا» در بریتانیا اعلام کرد که به دنبال تحقیقات تکمیلی به «فرمول پیروزمند» برای تهیه واکسن بیماری همه گیر «کووید ۱۹» دست یافته است.

پاسکال سوریو، مدیرعامل شرکت «آسترازنکا» در مصاحبه با روزنامه ساندی تایمز ابراز اطمینان کرد که میزان کارایی واکسن این شرکت در جلوگیری از موارد حاد بیماری «کووید ۱۹» «صد در صد» خواهد بود. شرکت «آسترازنکا» با محققان دانشگاه آکسفورد برای تهیه واکسن ویروس کرونا همکاری می کند.

شرکت «آسترازنکا» پیش از این در ماه نوامبر اعلام کرده بود که نتایج آزمایش اولیه واکسن این شرکت در برزیل و بریتانیا نشان می دهد که میزان کارایی این واکسن «۷۰ درصد» خواهد بود. این در حالی است که شرکت های «فایزر» و «مدرنا» در آن مقطع زمانی از ساخت واکسن هایی با میزان کارایی بالای ۹۰ درصد خبر داده بودند.

انتقادها از اشتباهی که در جریان آزمایش بالینی واکسن شرکت «آسترازنکا» روی داده بود باعث شد که این شرکت با «تحقیق و آزمایش های بیشتر» برای ابراز اطمینان از ایمنی واکسن خود موافقت کند.

بسیاری از کشورها بی صبرانه منتظر عرضه واکسن شرکت «آسترازنکا» هستند زیرا واکسن این شرکت داروسازی هم ارزان خواهد بود و هم نگهداری از آن مانند واکسن شرکت های «فایزر» و «بیون تک» نیازمند دمای ۷۰ درجه زیر صفر نیست. پیش بینی می شود که بهای هر دوز از واکسن شرکت «آسترازنکا» حدود چهار دلار آمریکا باشد.

{ مطالب و خبرهای این سایت توسط نرم افزار از سایت های معتبر ایرانی گرداوری میشود.اگر اطلاعاتی در این صفحه به اشتباه وارد شده در قسمت دیدگاه (پایین صفحه) اعلام کنید تا حذف یا اصلاح شود }

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *